Sauna : Odnowa biologiczna : Fitness Club Athletic: Radom

Odnowa biologicznaSauna

W naszym klubie  mogą państwo skorzystć z sauny na podczerwień i sauny fińskiej (suchej).

Sauna  fińska ( sucha)

 

Korzystanie z tego rodzaju sauny polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała. Jest doskonałym czynnikiem hartujacym i pielęgnujacym ciało, sprzyjającym również leczeniu różnych dolegliwości (m.in. złagodzenia bólów mięśni). Zabiegi w saunie hartują organizm, poprawiają jego odporność immunologiczną. Temperature wynosi ok. 90- 100 stopni, wilgotność w pomieszczeniu około 10%. rozgrzane w piecu kamienie można polewać wodą, co powoduje wzrost wilgoci, nie temperatury.

Sauna na podczerwień

Jest to sauna bez pary i z niską temperaturą powietrza (40-65 oC), gdzie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są ceramiczne promienniki podczerwieni. Z systemu głębokiego wnikania ciepła do organizmu dzięki podczerwieni może korzystać każdy. O bezpieczeństwie użytkowania świadczy też to, że kabiny podczerwone emitują ciepło bardzo podobne do energii cieplnej pochodzącej ze słońca, a także tej, którą produkuje nasze ciało, spalając substancje energetyczne w celu utrzymania odpowiedniej temperatury.

Poddane działaniu promieni podczerwonych tkanki wchłaniają je, co powoduje znaczny wzrost możliwości zarówno regeneracyjnych, jak i leczniczych. Nie ma przy tym niebezpieczeństwa zbytniego napromieniowania, gdyż, kiedy zostanie osiągnięty zadowalający poziom nasycenia, reszta promieni przenika przez tkanki bez żadnych niepożądanych skutków.

Sauna na promienie podczerwone to sauna bez pary, gorącego powietrza i związanych z tym trudności w oddychaniu. Promienie podczerwone to po prostu promieniowanie cieplne, które penetruje skórę do głębokości ponad czterech centymetrów i jest z łatwością wchłaniane przez ciało. Sauna na podczerwień jest doskonałym substytutem sauny tradycyjnej. Sauny na podczerwień oczyszczają skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn, czego efektem jest jędrna, czysta i zdrowa skóra.

Działanie oczyszczające sauny na podczerwień jest podobne do sauny tradycyjnej. Idea piękna płynącego z wnętrza jest tu jak najbardziej na miejscu, gdyż to właśnie nowa, piękna i zdrowa skóra zastępuje starą, złuszczającą się skórę zatrutą toksynami. W trakcie korzystania z sauny na promienie podczerwone ciało nagrzewa się i rozszerzają się naczynia krwionośne. Skutkiem tego jest zwiększenie przepływu krwi i lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. Skóra czerwienieje, co oznacza, że bogata w tlen krew dociera do miejsc, gdzie często może jej brakować. Proces ten powoduje również usunięcie z organizmu dużych ilości toksyn, które nie zalegają w głębszych warstwach skóry. Wolna od toksyn, zdrowa skóra lepiej się opala i wolniej starzeje. Najlepsze takie efekty można osiągnąć przy regularnym stosowaniu - najlepiej raz czy dwa razy w tygodniu.

Regularne wizyty w takiej saunie mają także pozytywny wpływ na zmniejszenie cellulitisu. Cellulitis to podobna do żelu substancja składająca się z tłuszczu, wody i zbędnych resztek, lokująca się w fałdach pod skórą. Sauna na podczerwień, powodując intensywne pocenie się, pozwala na pozbycie się części tych niechcianych śmieci z organizmu.

Odwiedź nas

Athletic Fitness Club

ul. Królowej Jadwigi 1
26-600 Radom

telefon: 48 333 12 22

tel.kom.: 796 950 570

e-mail: fc@athletic.radom.pl

Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek - piątek: 7.00 -  22.00
sobota:  8.00 -  20.00
niedziela: 9.00 - 18.00

więcej

Ciekawe zajęcia
znajdź cos dla siebie

Zobacz, które zajęcia będą dla Ciebie najciekawsze

  • AKTYWNE PORANKI

  • ZDROWY KRĘGOSŁUP

  • Total Body

  • Boks i K1

  • Aerobik

  • Siłownia

  • Full Body System

ul. Królowej Jadwigi 1, 26-600 Radom

copyright © 2014 www.athletic.radom.pl

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl